Allods
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problém s restartováním

3 posters

Goto down

Problém s restartováním Empty Problém s restartováním

Příspěvek  Rai-che Tue Apr 05, 2011 9:15 am

Objevil se u mě problém, který vyvrcholil v přeinstalaci celého systému. Byl znatelný hlavně na Allods, jelikož hra nešla spustit.
Páč mezi vámi bude určitě nějaký IT, nebo jste jen znalí reálií počítačového systému, určitě mi alespoň uštědříte slušný názor.

Otec mi přestavěl počítač v tom smyslu, že vyměnit základní desku, přidal grafickou kartu, větší větrák apod. (otec lama neni, počítače staví už přes 10 let). Starý zbyl jenom hardisk (1 rok) a zdroj (6 let). Mělo to být efektivní zrychlení počítače a zároveň možnost hraní her s lepším rozlišením a bez výpadků.
Problém nastal ve chvíli, kdy jsem spustila Allody. Naběhla mi obrazovka s výběrem postav a hra vypadla, nebo se sám od sebe bez modré obrazovky restartoval počítač. Zkusila jsem to znova, naběhlo prostředí (Yasker Tower) a opět výpadek. A takhle to šlo dál. Hra dokonce ani nešla znova nainstalovat, stále to hlásilo chybějící knihovnu při spouštění downloaderu.
Tak jsme přeinstalovali systém s tím, že teď když je všechno nanovo, už to blbnout nebude. Chyba. Počítač se nadále restartuje sám bez jakéhokoliv varování, nebo přímé příčiny (jen včera večer mi vypadl při práci ve Photoshopu, vypadalo to na přetížení).
Zatím jediná teorie, která vyvstala (a já doufám, že je správná) zní: starý zdroj, nutno koupit nový.

Allody jsem ještě nově nezkoušela hrát, jelikož se bojím, že je ani nestihnu stáhnout. Počítač se restartuje v intervalech cca hodiny, ale stalo se, že se rozhodl si oddechnout už po 15-ti minutách...
Rai-che
Rai-che

Poèet pøíspìvkù : 85
Join date : 02. 09. 10
Location : Nezebgrad

http://lesoldatmort.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  Drass Tue Apr 05, 2011 10:23 am

Podle me jak to popisujes tak tim zdrojem to muze byt jelikoz tu tvou novou sestavu nezvllada vykonove . Jak jsi psal pokud jsi daval novou a vykonejsi grafickou kartu tak ta bude mit vetsi odber energie a pokud to zdroj nezvldada tak se prehriva a dochazi k vypadku.
Drass
Drass

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 30. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  kitom Tue Apr 05, 2011 2:04 pm

JJ souhlas s Drassem. Jestli je nejakejch 6 let stary, mohl by se tam vyskytovat jeste nejakej 250W zdroj nebo neco takovyho. A treba nejnovejsi grafiky papaj ve vytizeni i kolem 150W. A popisovany problem s nestabilitou pocitace to jen podporuje...Graficka si pri nejakym renderovani v photoshopu nebo allods rekne proste o vice stavy kterou nedostane , nestability napajeni ,restart.
Problemy jineho razu..treba s harddiskem, hardwarovym problemem na graficke by podle me vyustily spise v modrou obrazovku a ne v primy restart systemu...
Pokud tata s pocitaci pracuje, tak otazka zapujceni a odzkouseni nejakeho vykonejsiho zdroje by nemel byt problem. Je to otazka prepojeni kolem 5ti konektoru , nic hroznyho Smile

kitom
kitom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 29. 07. 10

https://allods.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  Rai-che Tue Apr 05, 2011 4:00 pm

Děkuji (:

No, jdeme vyzkoušet bratrův zdroj z jeho compu, má ho o poznání mladší a výkonnější.
Ale modré obrazovky to semtam hodí také! Ale převažují přímé restarty. Třeba před chvílí se to restartovalo v intervalu 5-ti minut (byl zapnutí google earth, takže přesně jak říkáš, kitome).
Rai-che
Rai-che

Poèet pøíspìvkù : 85
Join date : 02. 09. 10
Location : Nezebgrad

http://lesoldatmort.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  Drass Tue Apr 05, 2011 6:18 pm

Pokud ti mohu doporucit tak budes potrebovat zdroj o vykonu 450W a silnejsi jelikoz nejnovejsi graficke karty jsou takovymi zrouty a u te graficke katry by jsi mel myt na krabici mit napsamnou jaky ma byt minimalni vykon zdroje.
Drass
Drass

Poèet pøíspìvkù : 15
Join date : 30. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  Rai-che Tue Apr 05, 2011 6:39 pm

Jasně, díky (:

Já to trochu zblbla. A možná zblbnu aj vás, jelikož já teprve teď pořádně viděla krabici uvnitř a zjistila, že mám jen integrovanou grafickou kartu, jen o stupeň výkonější, než jsem měla tu předtím.
Omlouvám se, přiznám se klidně k lamáctví.
Ale tím se situace komplikuje, jelikož integrovaná tolik nežere.
Další věc, že jsem si vyměnila s otcem paměti, které má on o dost lepší, než já (má spíš herní počítač a sedmičky). Zatím všechno funguje, k žádnému restartu nedošlo a to i při zátěži alá puštěný film v HD, zipování souboru a práce ve photoshopu všechny tři úkony dohromady.
On dal moje paměti do svého počítače, udělal zátěžové testy a nic se nestalo, žádný restart, všechno funguje. Ale budeme investigovat dál no. Ještě je podezřelá základní deska.
Rai-che
Rai-che

Poèet pøíspìvkù : 85
Join date : 02. 09. 10
Location : Nezebgrad

http://lesoldatmort.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  kitom Fri Apr 22, 2011 12:40 pm

Tak uz je nejaky vysledek? Byly to nakonec opravdu ty pameti? Smile
kitom
kitom
Admin

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 29. 07. 10

https://allods.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  Rai-che Fri Apr 22, 2011 12:47 pm

Zdá se že ano.
Otec mi dal do compu svoje paměti z jeho počítače a všechno běží jak má. Ještě teda mám bratrův zdroj a on můj, ale v bratrově počítači ten zdroj potíže nedělá, stejně jako moje paměti v otcově počítači. Takže jsme udělali velký šachy a vše už je ok Very Happy Sice furt nevíme, kde byl problém...ale to už je jedno ¦D
Rai-che
Rai-che

Poèet pøíspìvkù : 85
Join date : 02. 09. 10
Location : Nezebgrad

http://lesoldatmort.blogspot.com/

Návrat nahoru Goto down

Problém s restartováním Empty Re: Problém s restartováním

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru